Sektorová daň v ČR, aneb “ach ty populistický žvásty”

VSbrok

VSbrok

Investor z donucení...

Mohlo by se vám líbit...

5 komentářů

 1. Cyberguy Cyberguy napsal:

  Jojo VSbroku, tohle mi teda také vadí moc. Ale vadí mi také nápad, kterým se sektorovou daň snaží obejít – fond do kterého budou banky přispívat.
  Přijde mi děsivé, že s tímto nápadem (sektorová daň) přichází politička, která se chlubí ekonomickým titulem z prestižní univerzity. Nápad Maláčové mi připomíná rétoriku komunistů z dob před rokem 1989. Napřed zdaníme banky. Potom energetické společnosti. Operátory také. Přidáme daně lidem se dvěma byty. Čekám už jen, kdy zdaní můj druhý pár bot.
  Jako protipól postaví chudou maminku samoživitelku a tímto primitivním a ubohým způsobem bojují proti “vrahům z volstrýtu”. Tímto stylem nás dovedou na ekonomickou úroveň Venezuely.
  Nápady z dílny sociální demokracie jsou podle mne zoufalé a nekonstruktivní. Snaží se jen nezodpovědně vytáhnout z kapes pracujících lidí (nebo těch co se zodpovědně starají o svoji budoucnost) a poctivě podnikajících firem další peníze na kupování si voličů. Měli by by se soustředit na nelegální exekuce. Efektivní výplaty dávek (třeba prostřednictvím platebních karet). Automatizování systémů a snižování stavu úředníků. Místo toho jen rozdávají peníze které jim nepatří.
  Náš sociální systém je tak neefektivní, že se z toho stal jen byznys pro zprostředkovatele a spoluobčany vyhrožující úředníkům, že si na ně venku počkají. Pro slušné lidi to není.
  Moje jediná zkušenost s naším sociálním systémem je, že na základě žádosti o zvýšení příspěvku na péči o mého nemocného a zcela nesamostatného otce jej nejen nezvýšili ale dokonce jej snížili na polovinu. Bez pomoci svých bližních by můj táta nepřežil ani týden! Pečujeme ale o něj doma a snažíme se mu život v rodinném kruhu co nejvíce zpříjemnit. Přijde mi, že ČSSZ nás jen trestá za snahu a poctivost.

  • Ondřej Ondřej napsal:

   Cyberguy: až mě z toho mrazí. Přeji pevné nervy. Jsi ukázkou toho jak by to mělo ve zdravé rodině fungovat. Je až nechutné jak to u nás funguje. Kolega z práce má nemocného syna a hodně jezdí k lékaři. Dostali tudíž kdysi příspěvek na auto. Když žádali po X letech znovu nedostali jej. Syn šel před nějakou komisi a údajně se jeho inteligence zvýšila o pár bodů a tedy už nemá nárok.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..