6 akcií s měsíční výplatou dividendy ke zvážení

VSbrok

Investor z donucení...

Mohlo by se vám líbit...

6 Responses

 1. Kubula napsal:

  Dobrý den, sleduji společnost „Orchid Island Capital“. Je v klesající tendenci. Má. smysl investovat? Jak to vidíte? Děkuji za Váš vhled.

  • VSbrok napsal:

   Zrovna Orchid Island Capital“ je z firem v tomhle článku v současnosti ta nejhorší volba co by jsi mohl dnes udělat.
   Nepravidelná dividenda, nekrytá, nekvalitní portfolio firmy. Není divu, že cena dlouhodobě klesá – teda teď vzrostla, ale to jen díky reverznímu splitu, což je další červené světýlko proč se téhle firmě vyhnout.

  • czhunter napsal:

   Je medvědí trh, spousta vysoce kvalitních firem je za levné valuace. Spekulovat do takto podřadných akcií jako Orchid Island Capital nedává žádný smysl a dlouhodobě se vymstí. To se ani nedá nazývat investice, to je čistá spekulace do hodnotové pasti. I přes všechny ty dividendy je dlouhodobý výnos akcionářům 0,4% hrubého. Po započtení inflace jde o velkou ztrátu reálné kupní síly.

   Vidím to kupovat kvalitu na prvním místě a levné valuace na druhém. Buffetovo Buying wonderfull companies at fair prices se bohužel enormně podceňuje u drobných investorů. Lidi kupujte kvalitu. V reálu ve vlastním městě by jste taky neinvestovali do firmy, které 10 let klesají zisky a firmě se nedaří cokoliv vydělat majitelům a je po uši v dluzích. Když za stejnou cenu můžete mít podnik přes ulici, co roste jak divý a vydělal majitelům 15% ročně posledních 30 let.

 2. Kubula napsal:

  Spíš srovnání s „Ready Capital Corporation“ a již zmiňovanou „Orchid Island Capital“.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: