AbbVie koupí firmu Allergan za 60 miliard dolarů

Mohlo by se vám líbit...

13 komentářů

 1. VSbrok VSbrok napsal:

  Tak ještě dva dolary dolů a jsme na mojí nákupce před dvěma roky, tak že bych se konečně dočkal příkupu… nooo že to trvalo … ale jak je vidět, vysedět se dá všechno 😀
  Teď ještě kde na to vezmu peníze 🙁

 2. MartinD MartinD napsal:

  Má cenu kupovat právě teď, nebo jinak řečeno, je tahle akvizice pro ně výhodná ? Chtělo by to i nějaké ujištění zvenku, nejvíce se bojím dluhu, který se tím na Abbvie navalí… víte někdo něco víc ?

  • VSbrok VSbrok napsal:

   Četl jsem zprávu vedeni a transkrip telefonátu a vypadá to, že to mají dobře spočítané.
   10% růst EPS ihned po uzavření, snížení dluhu o 15-18 miliardy do 2023, rozšíření ptf.

   ABBV má velký ptf léků v procesu vývoje a schvalování, kdežto AGN zas hromadu již na trhu. Tzn. AGN bude generovat $$$ teď a ABBV v budoucnosti až vyprší patentová ochrana Humiry.

   Ano, dluh bude velký, ale furt ne tak velký jako např. AT&T, které jak vidíme to zvládá taky splácet.
   Vedení ABBV též řeklo, že očekává $2B ročních synergických úspor.

   Takže u mě dobrý, teď kde vzit na příkup, čekám na něj už skoro 3 roky a teď když je to tu, tak zas nemám prachy 🙁

   • MartinD MartinD napsal:

    já jakožto naprostej zelenáč jsem asi před týdnem nakoupil 3 akcie za 78, včera další 3 za 70 a tenhle obchod se mi taky vcelku líbí, to, co píšeš jsem taky četl a vyvodil jsem si z toho stejný závěr, takže přemýšlím jestli kupovat nebo ne… přeci jenom, ten dluh mě děsí, a očividně děsí i celý trh…

    Také jsem totiž narazil na zprávu/názory, že Allergan prodělává 7 miliard ročně, jinak řečeno že je ve ztrátě… tady je část zprávy

    he US$38b market-cap posted a loss in its most recent financial year of -US$5.1b and a latest trailing-twelve-month loss of -US$7.2b

    co s tím ? rád bych nakupoval, ale jistý si opravdu momentálně nejsem, možná málo zkušeností ? nevím

 3. Pavel Pavel napsal:

  Celý trh neděsí ani tak zadlužení, to se dá zvládnout, jako spíš určitá nemocnost (neziskovost) Allerganu. Tedy je tam nedůvěra v to, že je to dobrá akvizice a možná i nedůvěra v to, že se podaří vytvořit tak velké synergické efekty. No a k tomu se přidává standardní reakce traderů a brokerů, kteří vycítili komplikace a hned se raději začali pozic zbavovat, vycítili volatilitu. To je jejich stnadardní chování, schválně zkuste sledovat vývoj ceny v dalších dnech a týdnech, je velká šance nakoupit ještě o trochu levněji.

  • MartinD MartinD napsal:

   mám ještě jednu otázku ohledně trendů na trhu… pokud se ohlásí akvizice a cena akcie klesne, co se stane když se následně akvizice neuskuteční ? Jde cena původní akcie většinou zpět či nikoliv ?

   Omluv moje chování… druhý titul který se mi podstatně líbil a hned jsem “dost” v mínusu, to mě trochu děsí a podkopává to mojí sebedůvěru, tak možná trochu panikařím, alespoň zjistím něco dalšího o sobě… nicméně, železný pravidlo neprodávat a neustále si opakuju “investuješ pro cash flow, pro dividendu, nic víc neřeš”

   • VSbrok VSbrok napsal:

    Na to se můžeš podívat na QCOM, když AVGO oznámilo, že ho koupí, tak cena vyletěla někde z 60ti skoro na 100 (plus mínus, už si ty čísla přesně nepamatuju) a cena AVGO propadla
    Když z toho sešlo, tak sešlo, tak cena QCOMu zas spadla a AVGO zas vylezla … “opravný” pohyb však není nikdy tak rychlý jako v po oznámení akvizice … prostě tradeři je stádo, který reauguje nepřiměřeně a přehnaně … ale my dlouhodobí investoři se na to musíme dívat s klidem a hezky si to promyslet.

    Já kupoval ABBV v roce 2016 za 60 kus, aby pak během týdne šla cena na 55, jenže než jsem našetřil dost na příkup, tak cena za vylezla nahoru … až dolezla na 123! Tedy byl jsem víc jak 100% v plus a stejně jsem neprodal, proč taky?! Sype mi to do kasičky 6% čistýho ročně, kdo jiný mi dá takovej výnos? NIKDO! Tak proč prodávat?

    AGN má též 23 miliard dluhů, které ABBV převezme, to je další strašidlo ve skříni.

    Odhady synergií nákladů vedení jsou vždy neznámou, ale řekl bych, že vedení ABBV si s dluhy vždy dokázalo slušně poradit, takže když teď říkají, že do roku 2023 (akvizice by měla být hotova v roce 2020) = tedy za 3 roky po sloučení = dokáží dluh snížit o 15-18 miliard a synergie budou 2 miliardy ročně, tak si dovolím tipnout, že se jim to podaří.

 4. Martin Martin napsal:

  MartinD…jsem na tom úplně stejně jen mi je 41. ABBV me hned po novém roce vykoupalo s propadem, furt jsem na to myslel, ze jsem v mínusu,ostatni akcie mam ok. Kdyz uz to neresim a cekam na divi,tak me dloubnou akvizicí 😃. Budeme se ucit pořád.

 5. Leo Leo napsal:

  Nakoupil jsem za 80 a teď hodlám dokupovat. Průměrování nákupní ceny + dividenda pomůže urychlit návrat na své a dále do zisku. Stále firmě věřím.

 6. VSbrok VSbrok napsal:

  Martin+Leo: no já zas nakoupil kdysi za 64 a musel jsem 2,5 roku čeka na příkup 🙁 Takže v tomhle jste na tom o dost lépe než já 😉 Tedy pokud jdete stejnou filosofií jako já = nepřikupvat za dráž než předchozí nákupy

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..