Ani Bůh nepřekoná průměrování

VSbrok

Investor z donucení...

Mohlo by se vám líbit...

17 Responses

 1. Cipisek napsal:

  Zajímavé počteníčko.

 2. Martin napsal:

  Z mého pohledu – když budu nakupovat 2-3 tituly za rok, tak se k průměrování moc nedostanu. Než udělám ptf (20-25 titulů), bude to nějakou dobu trvat. Furt se to ve mě pere, ale přikláním se k tomu spíš počkat na pokles ( u cyklistů) a až budu mít celé ptf, tak dokupovat a průměrovat. Ikdyž na druhou stranu případ MAIN – na přelomu roku jsem teprve zakládat ptf, nestihl jsem cenu 32, v dubnu bylo 37 ještě moc a dnes je 42…

 3. Pavel napsal:

  Je to trošku demagogický, že by bůh nepřekoval průměrování. Já s jeho (božími) informacemi bych ho překoval, ale to je na delší diskuzi:-)

 4. czhunter napsal:

  Bůh nakupuje podle ceny Dow Jow indexu ve zlatě :-). Nedávno jsem četl výpočet, kolik by člověk vydělal, kdyby někdy od roku 1920 nakupoval a prodával akcie Dow Jow indexu podle jejich ceny ve zlatě. Neboli při ceně jedné akcie indexu nad 18 uncí zlata akcie prodával a při ceně pod 2 unce kupoval. Výsledkem by bylo zhodnocení 47 milionů procent. Z investice 30 dolarů by dnes bylo 11 milionů dolarů. Pouhé držení akcie by bylo směšných 13 tisíc dolarů a při reinvestování dividend nějaké 2 miliony dolarů.

  Je to už ale pár dekád, co byl Dow Jow index pod 2 unce zlata. Jak FED cpe víc a víc peněz do ekonomiky, tak akcie dle všeho jsou v největší bublině v historii. Je zajímavé kolik lidí dnes varuje před krizí daleko větší velikosti než roku 1929. Ono když se člověk podívá na fakta, tak nejsou dobrá. Zadlužení domácností v USA +49%, zadlužení firem tuším +60%, ceny nemovitostí +39% oproti roku 2008. Evidentně žádná bublina roku 2008 nesplaskla, jenom trochu upustila páry aby se následně ještě zvětšila.

  • VSbrok napsal:

   Zajímavé, máš k tomu nějaký odkaz, tohle bych si docela rád přečetl. díky.
   No všechny ty biliony USD a EUR muselo někam jím a vzhledem k tomu, že inflace neroste, tak evidentně musely ty prachy jít někam, co není v inflačním koši … kampak asi to mohlo jít … ???

   Jo ekonomický data jsou zatím dobrý, uvidíme jak dopadne Q4 … ale na druhou stranu až ta krize dorazí, tak rozhodně bude úplně jiná než všechny předchozí, protože ekonomické a především ten finanční trh je dnes naprosto diametrálně odlišný …

   • Pavel napsal:

    Ty biliony USD a EUR zůstaly převážně v bilancích bank, hezky to bylo v tom tvém odkaze na přednášku Dominika Stroukala. A část vyhnala ceny aktiv, které inflační měření koše nezahrnuje (nemovitosti, akcie,…).

   • czhunter napsal:

    Je to z knihy Investujte do zlata a stříbra od Michaela Maloney. Tuto knihu doporučuji přečíst každému. Není to jen o kovech, ale také o historii, současné ekonomice a stavu USA, centrálních bankách a proč to nedopadne dobře pro běžné lidi.

    Kdo umí anglicky tak doporučuji na Youtube Mike Maloney Goldsilver kanál, hlavně Hidden secrets of money – 10 epizod. Dále super dokumenty má DW Documentary a Al jazeera. Například https://youtu.be/nGHmk4UeK_w a https://youtu.be/AFIxi7BiScI

    Většina těch nových peněz končí u 1% nejbohatších lidí a nafukuje ceny nemovitostí, nájmů a akcií. Střední vrstva naopak velice chudne a i v USA začíná živořit. Například dle průzkumu si 40% Američanů nemůže dovolit nenadálý výdaj 200 USD.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: