Blackstone deklaruje čtvrtletní dividendu (snížení)

Mohlo by se vám líbit...

4 komentáře

 1. Petr2861 Petr2861 napsal:

  Dobrý den, měl bych dotaz. Přišla mi dividenda ve výši 0,58 na akcii. A daň činila -0,21. Což je daň ve výši nějakých 36%. Třeba u společnosti Procter and Gamble(PG) činila při výši dividendy 0,72 na akcii daň 0,11, což je nějakých 15% daňové zatížení. Blackstone jestli je mi dobře známo je Private equity fond. Nemám prostudovanou daňovou problematiku USA, ale z tohoto je zřejmé, že tyto fondy mají vyšší daňové zatížení. Nevěděl sem to, jinak bych na investici pohlížel jinak i z tohoto daňového aspektu. BX beru jako doplněk svého portfolia, jako investici do něčeho, k čemu bych se sám nedostal jako individuální investor. Děkuji za případné vaše postřehy o daňové politice private equity/asset managementu.

  • Ondřej Ondřej napsal:

   Pozor na dopady odlišné právní formy společnosti na zdanění
   Pozornost doporučujeme věnovat také právní formě společností v USA. Začínající investory v USA často zaujme na první pohled vysoký hrubý dividendový výnos společností s právní formou např. MLP (master limited partnership), LP (limited partnership) či dalších.

   Tyto společnosti za určitých podmínek neplatí daň z příjmu, ta je však vykoupena výrazně vyšší daní z dividend, respektive přesněji z jejich tzv. distributions. Daňová sazba pro zahraniční investory činí téměř 40 % – výsledný čistý dividendový výnos je tak o poznání nižší.

   Podmínky zdanění závisí na aktuální legislativě, která se může měnit.

   Zdroj: Fio

  • VSbrok VSbrok napsal:

   No u Priv.Eqv. firem bacha! Ondra již částečně odpověděl.
   Dalším problémem je neexistence daňových smluv mezi ČR a domicilem firmy.
   36% je fakt hodně 🙁
   Bohužel jsi trefil firmu z daňového ráje s kterým nemá ČR smlouvu o zdanění dividend.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..