Dividendový aristokrat: Aflac v roce 2019

Ondřej

Ondřej

Už nějaký ten pátek se věnuji investování. Patřím mezi takzvané drobné investory a založením stránek investicnigramotnost.cz chci ukázat, že to může dělat opravdu každý

Mohlo by se vám líbit...

4 komentáře

 1. Pavel Pavel napsal:

  Na první dobrou mě zaujalo, že za rok 2018 mají EPS “jenom” 4,05 což je podezřele málo v porovnáním s EPS za roky 2010 a 2009. Pravděpodobně došlo ke splitu akcií 1:2 (odhaduju z dividendové historie), pak by to dávalo smysl. A jestli ta dividenda 1,04 je roční – jako že je, tak potom je tam neuvěřitelně nízký výplatní poměr!

 2. Pavel Pavel napsal:

  Věta: DY, který nepokrývá inflaci mě vůbec “nebaví”…

  je docela k zamyšlení. Napadají mě dvě věci:

  Velmi častou alternativou k akciím jsou dluhopisy a depozita, které (mimo USA) dlouhodobě inflaci nepokrývají. Buďme rádi, že u akcií je to přecijen lepší.
  U této akcie platí, že růst její dividendy je dlouhodbě slušný, takže za pár let už ti výnos (DY) z pořizovací ceny investice tu inflaci bude pokrývat víc a víc. A to není špatné…

  • VSbrok VSbrok napsal:

   Ano, na jednu stranu souhlas.
   Ale na druhou stranu vidím problém v tom, že bych musel nakoupit dnes fakt za hodně a pak už nikdy nepřikoupit, protože DY z nových příkupů opět inflaci pokrývat nebudou.

   Proto mám radši vyšší DY dnes a menším budoucím růstem, než dnes nízký DY s vyšším růstem v budoucnosti…

   Navíc problém je, že moje křišťálová gula je furt v opravě, takže kdo ví zda budoucí navyšování bude stejně vysoké jako ta minulá???

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..