Dividendový aristokrat: analýza firmy AbbVie

VSbrok

Investor z donucení...

Mohlo by se vám líbit...

8 Responses

 1. Pavel napsal:

  Ještě bych doplnil, že společnost má celkem nízký výplatní poměr – jak si snadno dopočtete, takže i mírný pokles EPS (10-20%) či jeho stagnace neohrožují snahu společnosti být i nadále dividendový aristokrat (to že je aristokrat se bere podle historie Abbott Laboratories).

 2. Pavel napsal:

  A dotaz na Ondru: když jsi pročítal všelijaké komentáře a diskuze k ABBV, nenašel jsi nějaký poměr mezi tím, kolik biosimilars nahradilo Humiru v Evropě (v procentech)? Jestli by se dalo nějako odhadnout, že aktuálně má v USA Humira 100% a po nástupu z toho XX% ukrojí biosimilars a Humiře zůstane (100-XX)% trhu. Zdaleka ne všichni pacienti přejdou na biosimilars.

  • Ondřej napsal:

   Pavle já článek nepsal. Ale shodou okolností má syn kolitidu, takže je to téma které krapet sleduji. Kolik náhrad ale existuje těžko říci.
   U nás lékaři začali cpát místo Humiry lék Hyrimoz – výrobcem je Rakouská firma Sandoz, až v poslední době. Takže to že někdo začne cpát na trh náhradu neznamená, že se hned chytne a ve velkém to lékaři začnou předepisovat.
   Navíc vím, že lidé s Crohnem a Ulcerózní kolitidou jsou opravdu hákliví na spoustu věcí, takže to s těmi vedlejšími účinky je pravda.
   Vyčíslit to, ale nebude tak jednoduché a nedovedu to. Na netu jsem nepátral tak snad se dopátráš ty bylo by to zajímavé. Navíc pokles v Evropě bude určitě jiný než v USA.

  • VSbrok napsal:

   V nějakým reportu jsem nějaký procento, co prezentovalo vedení, četl, ale z hlavy ho teď nedám … až se vzpomatuju z teplotního šoku, tak se podívám …
   Ale je to více méně jak píše Ondra, to že existuje náhradní lék o jiné firmy neznamená, že přebere všechny pacienty, protože těch vedlejších účinků, popř. snášenlivost je velmi individuální, takže to nelze lehce odhadnout.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: