Hodnocení mého burzovního roku 2021

VSbrok

Investor z donucení...

Mohlo by se vám líbit...

2 Responses

 1. Peter napsal:

  Gratulacia k splnenym cielom!
  Dve veci za mna:
  1. Tych $43B v AT&T/Discovery je len jedna transakcia, tzn. nezbavi sa $43B dlhu a zaroven dostane $43B cash ale tych $43B je kombinacia cash pre AT&T + dlh do novej WB/DISCA firmy.
  „Under the terms of the agreement, AT&T would receive $43B in a combination of cash, debt securities, and WarnerMedia’s retention of certain debt, and AT&T’s shareholders would receive stock representing 71% of the new company. Meanwhile, Discovery shareholders would own 29% of the new company.“
  2. Uz sme to rozoberali na fore, ale stale nerozumiem preco davas do suvisu divi vynos a inflaciu – divi vynos je funkcia prijmu vs. rast divi je funkcia ochrany pred inflaciou.
  Ak ma tvoje portfolio divi vynos 5%, ktory narastol minuly rok o 2%, ale inflacia bola 7%, tak kupna sila tych dividend za minuly rok jednoducho poklesla (tzn. tych 5% nema ziadny suvis s tymi 7% – aj keby bola inflacia „len“ 4% alebo tvoj divi vynos bol 12%, tak by si stale za minuly rok stratil na kupnej sile).

 2. Amon napsal:

  Rovněž gratuluji ke splněným cílům. Tohle je nejspolehlivější cesta k finanční nezávislosti.
  Mám jen dvě poznámky:
  1. Investice do AT&T vypadá z dlouhodobého hlediska jako průšvih. Sám jsem ji loni opouštěl ve vhodnou chvíli s mírným ziskem, protože se stále více jeví jako past pro dlouhodobé investory. K tomuto tématu existují dobré analýzy na Seeking Alpha.
  2. Dle mé mnohaleté zkušenosti postačí pro portfolio DGI investora 10-15 kvalitních akciových titulů. Jakmile je to více, špatně se to řídí. Pak je také možné dosahovat vyššího průměrného dividendového výnosu, i když výběr adekvátních podkladů je stále obtížnější. Efektivitu investic lze navíc dobře zvyšovat prací s opcemi.
  Autorovi i všem ostatním přeji trpělivost, rozvahu a šťastnou ruku při obchodech.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: