Jak bezpečná je dividenda AbbVie?

VSbrok

VSbrok

Investor z donucení...

Mohlo by se vám líbit...

8 komentářů

 1. Pavel Pavel napsal:

  Rád čtu tyhle články, ale tentokrát jsem zklamaný. Vydělit pár čísel a udělat z toho článek je slabota. To co se v článku rozebírá je nezajímavé. Všichni, co alespoň trochu sledují ABBV, znají a vědí, že jsou to velmi dobrá čísla s jedním velikým ALE. Jediné, co by bylo opravdu zajímavé, je rozbor budoucnosti po skončení patentové ochrany na Humiru, a to zde zcela chybí. Vždyť jen za poslední zveřejněný kvartál bylo Net Revenue 8,24 mld. USD a z toho 5,124 mld. byla Humira!

  • Ondřej Ondřej napsal:

   Pavle tak to mě upřímně mrzí. Nicméně je to jen takové shrnutí bezpečnosti dividendy. Takovéto články budou vycházet celý Leden. Nicméně rok se s rokem sešel a Aristokrati projdou revizí, která zde bude vycházet. O Humiře a AbbVie jsme psali již loni https://www.investicnigramotnost.cz/dividendovy-aristokrat-abbvie/
   A Letos tomu nebude jinak. Takže věřím, že se najdou články které tě zaujmou.
   Každopádně díky za názor, alespoň víme kudy cesta nevede:-D

  • VSbrok VSbrok napsal:

   Děkuji za Pavle za komentář.
   Články o dividendové bezpečnosti jsou/budou rychlým přehledem bezpečnosti dividend firmy a to dle finančních výsledků v minulostí a z odhadů vedení firmy pro následující rok, popř. o rok dále.

   Delší horizont do budoucnosti fakt nelze, vařit z vody ve financích nelze (tedy krom anál-itiků) a kristalovou kouli bohužel nemám.

   A patenty Humiry existuji 2020, pokud mě paměť neklame, takže bezpečnostní výhled na 2 roky lze označit jak velmi přesný. Dál si to prostě netroufnu odhadovat.

   Navíc ABBV již začala podepisovat dohody s dalšími firmami, které ji zajistí udržet dominanci Humiry i po vypršení patentů… Takze co bude potom opravdu nelze odhadovat.

   Každopádně jak píše Ondra, letos vyjdou revizní články pro všechny Aristokraty, tedy na ABBV určitě též dojde.

 2. Pavel Pavel napsal:

  Jasně chlapi, já tomu rozumím. Jen zrovna u této akcie je propočet uvedený v článku k ničemu, u jiných akcií s lineárnějším byznysem je to OK (třeba PG, JNJ, TGT). Zrovna u této akcie by bylo ideální, když byste našli právě něco o té Humiře, tím se musí zabývat řada zahraničních analytiků. Přesně pro to riziko Humiry má tahle farmačka tak nízké P/E a láká lidi k nákupu a měli by se o tom riziku dovědět víc (berte to jako tip).

 3. Pavel Pavel napsal:

  Ještě abych jen nepsal, co semi nelíbí a dal pozitivní příklad. Kdysi jsem objevil tenhle článek, který považuju už za docela solidní analýzu pro pochopení toho, zda se o akcii detailně zajímat dál a dál. Takhle na těch stránkách rozebrali všechny aristokraty, ale už je to déle, nevím jetli to aktualizují.

  https://www.valuewalk.com/2016/11/dividend-18-target-corporation/

 4. Pavel Pavel napsal:

  To je ono, tady už je slušný rozbor. Vypovídací hodnota je mnohem dál než u článků té udržitelnosti dividendy.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..