Jak bezpečná je dividenda společnosti General Electric?

Ondřej

Už nějaký ten pátek se věnuji investování. Patřím mezi takzvané drobné investory a založením stránek investicnigramotnost.cz chci ukázat, že to může dělat opravdu každý

Mohlo by se vám líbit...

12 Responses

 1. Pete13 napsal:

  Je potřeba myslet na to, že se blížíme (v USA a asi i ve světě) k vrcholu ekonomického cyklu (provázený zvyšováním úrokových sazeb) a následně nastane v lepším případě soft recese, v tom horším recese extrémní (možná opět obdoba předchozí krize). Za této situace očekávat, že se firmě v problémech nějak radikálně zlepší její hospodaření, to může očekávat jen opravdu velký optimista. Obsluha firemního dluhu bude vzhledem k rostoucím úrokům náročnější a to stejné platí pro byznys během recese. Jen budoucnost ukáže, jak si s tím GE poradí.

  • Ondřej napsal:

   Samozřejmě, to je určitě pravda. Ovšem dluhy většinou bývají dlouhodobého charakteru s fixní úrokovou sazbou. Jak je uvedeno v článku : ” Jak ukazuje obrázek, vážená průměrná úroková sazba společnosti General Electric by se musela zvýšit nad úroveň 20%, aby její dividendu již nemohl pokrývat volný peněžní tok. ”

   Růst úrokových sazeb možná značí že se blížíme k vrcholu cyklu, ale kdy se na ten vrchol vyškrábeme nám už nikdo neřekne 😀 . Stejně tak nám nikdo neřekne zda tedy bude ta krize či nebude. Proto hodnotíme bezpečnost dividendy vzhledem k současným číslům, které nám ukazují, že existuje nějaký bezpečnostní polštář. Otázkou je zda bude dostatečný v době krize či nikoliv. Sto lidí sto názorů.
   “Jen budoucnost ukáže, jak si s tím GE poradí.” s tím nelze jinak než souhlasit.
   Ale kdo se bojí nesmí do lesa. Kdo se bojí GE ať od ní dá ruce pryč.

 2. honzas napsal:

  Tak dnešek dal odpověď…

 3. honzas napsal:

  Nic nemaž, web je super :-), křišťálovou kouli nemáme nikdo, občas přilétne nějaká ta černá labuť, to je nedílná součást investování i obchodování, v rámci diverzifikovaného portfolia to zase taková pohroma není, …spíše mě překvapilo, že firma jako GE o tolik netrefila svůj forecast výsledků…

 4. VSbrok napsal:

  Ještěže mě cyklický průmysl nebere, takže GE mi totálně minulo …

 5. Pete13 napsal:

  Mně se např. líbilo IBM, coby také zajímavý divi aristokrat, ale po dnešku už jsem si jej smazal ze svého watch listu. Strašně málo investují do výzkumu a vývoje (v porovnání s konkurenty), pak to zkoušejí zachraňovat předraženými nákupy společností, jako je nyní ten Red Hat a nakonec dnes zveřejní odkup akcií za další 2 miliardy USD !! Kdyby ty peníze aspoň použili na snížení dluhu. Mají tak nakročeno k dalšímu adeptovi na snížení divi.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: