Jak si vedly indexy v roce 2018

Mohlo by se vám líbit...

1 Response

 1. Ondřej Ondřej napsal:

  Tak Vás všechny vítám v Novém roce. Výpočty, propočty, statistiky si dělám vždy až mám k dispozici souhrnné PDFko od brokera ovšem tato novinka o indexech mě nahlodala a byl čas tak jsem se dal do tvorby tabulek a počítání. Řeknu Vám počítat růst dividend bez započítání přidaného kapitálu je dost na houby. Na příští rok tak už mám nachystanou tabulku s aktuálními počty akcií aby to bylo jednodušší.

  Pojďme na věc. Když už všichni porovnávají s indexy tak my přece musíme také. 😀 Porovnání si proveďte sami.

  Hodnota mého portfólia za rok 2018 bez započítání přidaného kapitálu nebo-li organický růst portfólia byl pokles 😀 o -3,97 %. V porovnání s indexy jsem na tom tedy lépe. Což je fajn a ukázka toho, že když se kupují kvalitní podniky a diverzifikujeme můžeme v klidu spát.

  Ke klidnému spaní nám navíc dobře slouží neustálý přísun dividend.
  A tady prosím o pozornost. Meziroční nárůst přijatých dividend bez započtení přidaného kapitálu ( tzn. organický růst ) činí 16,85% a to nemám odbory :-D. Přijaté dividendy byly dvakrát vyšší než aktuální výše ztráty portfólia. I přesto byly nižší než sem měl za cíl a to i přes slušnou nálož nového kapitálu a to o 17%.

  Několikrát jsem psal, že zajištění proti kurzu v době kdy akumuluji neřeším. Pro ty z Vás co by to zajímalo tak porovnám- li hodnotu portfólia v korunách a odečtu nový kapitál vyjde mi + 2,23 %. Takže u mě dobrý, co to kecám vlastně lepší než v dolarech.

  Musím uznat, že ten růst dividend mě překvapil a je nejspíš dán i tím, že to počítám v dolaru dle reportu kde figurují dvě evropské akcie které vyplácí v EUR. Každopádně je to fajn růst. Kdybych vzal v potaz nový kapitál tak jsme si zvýšil příjem z dividend o 69 %, což je sice fajn ale nic neříkající samozřejmě postupem času se to bude snižovat nedokážu rvát čím dál více peněz do akcií. Růst hodnoty portfólia s novým kapitálem v USD + 25 % v korunách + 32,51 %.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..