Ocenění a výhled Intel Corporation ve srovnání s Advanced Micro Devices

Mohlo by se vám líbit...

2 Responses

  1. czhunter napsal:

    Akciový trh nezajímá, kolik bude zisk letos, ale kolik bude příští roky. Koupí akcie kupujeme budoucí zisky. No a EPS Intelu se očekává propadnout až o 26% v příštích 2 letech a návrat na dnešní EPS až kolem roku 2025. Tudíž žádný fundamentální důvod pro růst ceny akcie Intelu neexistuje, jedině změna v sentimentu investorů.

    Za druhé tvůj názor na růstovky je zcela nesmyslný. Za prvé skoro určitě ten příjem z dividend nečerpáš na krytí svých výdajů. Nejspíše to reinvestuješ. Za druhé nejprve můžeš nechat růstovou firmu z tebe udělat milionáře a pak jí prodat a koupit si dividendový titul, který ti zajistí cashflow. Za třetí, růstové firmy, které začnou platit dividendu (a že to začne skoro každá dříve nebo později) patří k nejlepším dividendově růstovým titulům, protože jejich nízký výplatní poměr a rychlý růst je nesmírně mocná zbraň). Za čtvrté v ČR se neplatí při splnění podmínek kapitálová daň, zatímco daň z dividend ano a to 15%. To je masivní rozdíl ve zdanění, který i u průměrného investora zvedne konečnou částku v důchodu klidně o miliony korun.

  2. czhunter napsal:

    Jo a na AMD bacha. Když bylo AMD naposled v podobné situaci jako dnes, tedy po letech prodělků konečně rostoucí zisk a ukusování podílu Intelu, tak se pak akcie AMD propadla o 95% se začátkem recese a zadrhnutí úspěchu AMD.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: