Proč neinvestují všichni? Když je to tak jednoduché … anebo není?

VSbrok

Investor z donucení...

Mohlo by se vám líbit...

8 Responses

 1. Pavel napsal:

  Hmm, dovolím si být tentokrát trochu osobní. U skoro všech článků moc nechválím, ale spíš se snažím najít nějaké ty mouchy a vylepšení, snad to zdejší dva autoři berou sportovně, trochu mě už znají:-)

  Ale tentokrát udělám výjimku – tomu článku nemám co vytknout, pro začátečníky a ty, kteří se zamýšlejí na DGI strategií a proč ji zvolit nebo nezvolit, je to výborné čtení, jsou tam ty podstatné myšlenky. A navíc mě nenapadá, co vylepšit. Samozřejmě je to jen úvod do problematiky, ale naprosto správný! Klobouk dolu:-)

  • VSbrok napsal:

   Pavle velké DÍKY!

   Ne kdepak, Tvé komentáře vždy čtu s úctou a ponaučením. Nejen proto, že se známe, ale Tvé názory respektuji a vždy mě přivedou na další možnosti nad kterými jsem se nezamyslel anebo mě vůbec nenapadly.

   Ano jistě, je to jen hrubý, velmi hrubý, úvod do DGI problematiky, ale jak píšu v úvodu, byl to “náhlý popud” sepsat “výsledek” náhodného setkání po letech … ještě v pátek ráno jsem vůbec netušil, že nějaký sobotní článek bude 🙂 Nepotkat známého, tak asi ani žádný víkendový článek nebyl …

   Samozřejmě pokud bys byl ochoten sepsat “rozšířenou” verzi, tak budeme rádi … anebo i něco jiného, přeci jen Tvá investiční historie je podstatně delší než ta naše, takže budeme velmi rádi a vděční za Tvůj náhled.

 2. minarjo napsal:

  Hezky psané, až na jednu vtipnou chybu, cituji:
  “Pokud na všechny tři otázky je odpověď ANO…”
  Zde by jaksi mělo být pro první a třetí otázku NE, s ANO by si potenciální investor odložil prd:). Jinak díky.

 3. brocko napsal:

  ono je aj viac verzií investovania .. niekto (asi väčšina) si myslí, že “investuje” a pritom kŕmi banku, poisťovňu, sprostredkovateľa .. a o iných formách investovania ani netušia, prípadne si myslia, že sú nedostupné ..

  Pre mňa osobne bolo zložitejší proces prebojovať sa všetkými krokmi ešte pred možnosťou prvého nákupu.
  (výber brokera – porovnávanie možností, poplatkov, presun peňazí ..) A v mojom okolí nebolo nikoho kto by poradil ..

  • VSbrok napsal:

   Ano přesně, bohužel. Většina si myslí, že když si koupí byt/dům, či auto, tak je to investice a mají do konce života vystaráno.
   Když jsem se svému okolí snažil vysvětlit, že to fakt není investice, tak jsem tvrdě narazil. Takže od tý doby jsem černá ovce a už se se mnou o tom nechce nikdo bavit… na jednu stranu super, ale na druhou stranu je to jejich škoda.
   O akciích, či dluhopisech, apod. nikdo nechce ani slyšet, protože to je přece jen pro zloděje, do toho slušný člověk přecinemůže cpát prachy.
   Inflace pro ně neexistuje, ale běda jak zdraží rohlík o 10 halířů, tak nadávaj půl dne, co to je zlo.
   A když jim řeknu, že mi zas zvýšila nějaká firma dividendu, tak jejich reakce je: “no a o kolik jsi přišel? v TV říkali, že akcie šly dolů”
   Maj peníze na běžným účtu, ale maj je “jistý”, tam o ně nepříjdou 😀

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: