REIT: Macerich – moje nejhorší investice roku 2020

Mohlo by se vám líbit...

4 Responses

 1. czhunter napsal:

  Tak snad jsi se poučil a příště se zbavíš špatné investice dříve, hned jak se situace a fundamenty změní. Někdy je prostě lepší realizovat malou ztrátu a přiznat si chybu.

  Také jsem z tohoto odvětví koupil Tanger Outlets za $16. Když ale bylo v únoru jasné, že bude pandemie, tak jsem akcii opět prodal něco nad $14. Sice jsem realizoval ztrátu 10%. Tanger ale šel o dalších 65% dolů a já mohl za $5.96 koupit zpět. Dnes je Tanger o 43% nahoře od mého nákupu a to v pohodě vyrovnalo mojí původní 10% ztrátu.

  Také jsem realizoval ztrátu 20% u vězeňského REIT CXW, když management vyšplouchl akcionáře změnou na C-Corp a zrušením dividendy. Počkal jsem Od té doby je CXW dole dalších 40% a zbylé peníze jsem reinvestoval do jiných firem, s lepší šancí na vymazání ztráty. No a povedlo se, protože jsem 50% nahoře u těchto reinvestovaných peněz.

 2. Marek napsal:

  Zda se, ze tato stranka pritahuje pruserove investice do CXW a MAC. Oboji jsem zbrkle koupil a (nastesti) prodal s cca 10% ztratou. CXW jsem v lednu prelil do neceho jako je DIS, JPM a CAT (je jasne, ze si vedly mnohem lepe). MAC jsem oportunisticky prehodil do FRT, kdyz byl vyklesany pod $75 coz mne prisla lepsi value for money.

  • Ondřej napsal:

   A nebo si toho čtenář jen více všímá. Já osobně ani jednu z výše jmenovaných nevlastním to je boj kolegy autora :-D. Naopak vlastním jiné jak píšeš průserové akcie jako Banco Santander, Exxon Mobil či Shell. Ovšem v poslední době si lížou rány vcelku statečně. Na druhou stranu vlastním, a také se o nich psalo, akcie například TGT, PEP, O, OHI atd.. které mi dělají radost. Holt v diverzifikovaném portfoliu o více jak dvaceti titulech se i ty průserové najdou. Otázkou však je, zda po roce či dvou se dá dlouhodobá investice hodnotit jako průšvih.

  • VSbrok napsal:

   Pod mě pamět neklame, tak CWX jsem (jsme) tu nikdy snad ani nepropagovali.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: