Saúdská Arábie a Rusko se dohodly na snížení produkce

Mohlo by se vám líbit...

17 komentářů

 1. Davbiz Davbiz napsal:

  otázka je jak to bude dále, nezdá se mi, že by se Rusko tak rychle chtělo vzdát, přeci jenom chce pořádně vydusit americké těžaře, a na to potřebuje nějakou chvíli, do toho spotřeba ropy plus minu klesla o to, o co to chtějí snížit, takže sice nebude přebytek, ale zásobníky to také nevyprázdní,… al je je zvykem u Ruska, tak po pár dnech až spíše týdnech se zjistí, že to zase tak moc nesnížili tu produkci,…já jsem pozici v Shellu prodal, ropa podle mě ještě nemá vyhráno, a mám pocit, že akcie to vzali nahoru až nějak moc hupem, na to jak ése čekají problémy, podle mě to hodně dělají i ETF, všichni rychle pryč a ted zase obava, aby to nepropásli, takže rychlé nástupy zpět…., přeci jenom až se začnou objevovat čísla z ekonomiky a výsledky firem, tak bych řekl, že ten let nahoru minimálně zpomalí.. , věřím, že Shell nakoupím pak levněji,…pokud to poletí dále rychle nahoru, odprodám také ETF :), které mám v zisku… všem dobrá rozhodnutí

  • VSbrok VSbrok napsal:

   Za poslední týden vyšlo několik článů, které shrnují jak moc jsou již zásobníky plné. Některé firmy už skupují i tankery, že budou ropu skladovat v nich a moři … to bude další ropná katastrofa, až se nějaký z nich u prostřed oceánu převrhne 🙁
   Ano Rusko chce vydusit americký fakovací těžaře, ale ruský rozpočet je silně navázán a výnosy z ropy. A i když mají dostatečný rezervy, popř. zas znárodní nějakou banku a bude zas peněz na chvíli dost, tak si to prostě nemohou dlouhodobě dovolit … a stejně tak Saudi, kteří mají státní rozpočet financovaný ropou na 100%.

   Já naopak Shelku navýšil, tak uvidíme kdo z nás měl lepší křišťálovou gulu 😀

 2. Davbiz Davbiz napsal:

  jo jo, myslím, že jsi to nazval jasně – křišťálová gula, .. pravda, je, že se z různých článku dá poskládat, jaký výsledek si zrovna člověk chce podpořit…:) — to odkazuji na mě :), je fantastické jak funguje výběrové vnímání, vše je to o jediné věci, mít nějaký investiční plán a toho se držet, někdy k tomu přijde trochu té náhody, a štěstí nebo také naopak :)……….já mám ted radost, že se mě podařilo stabilizovat nějak firmu, tvrdé škrty a velmi dobré vztahy s dlouhodobými zákazníky nás podrželi, ještě není vyhráno, ale mám pokryty náklady na příštích 5 týdnů, sice bez zisku, ale to není podstatné, důležité je ted přežít, na běžný život mám rezervy… doufám, že najede škodovka, a to bude velký psychologický signál proto, že se jakžtakž vracíme do “normálu”…hezké svátky

 3. Davbiz Davbiz napsal:

  tak dnes jsem nastoupil do Shellu, od mého minulého prodeje to vyklesalo o 10 % dolů, a vypadá to, že by většina tragických zpráv by mohla být zapracována, v USA krachuje jeden malý producent za druhým, v Číně už v březnu ekonomika docela jela, tak by se pomalu mohla začít ropa stabilizovat, nebo spíše velké ropné společnosti, ty malé zadlužené to asi odnesou, myslím ,že ekonomické zprávy v příštích týdnech nebudou nic moc, ale proti tomu půjdou snad zprávy o konci epidemie, tak uvidíme , všem dobrá rozhodnutí

  • Pavel Pavel napsal:

   No vidíš, široko daleko nebude mít nikdo tak nízkou pořizovací cenu:-) Za pár let se nám budeš moct chlubit, jak skvěle jsi nakoupil!

   • Davbiz Davbiz napsal:

    ok :)… dnes jsem nastoupil do WELL, podle toho co jsem pročetl vypadá velmi zajímavě, a za tu současnou cenu mi přijde, že byl trochu neoprávněně stržen dolů s ostatními REity, psal o něm i Lynx a jak to vypadá má velmi malou míru zadlužení, takže je možné, že by nakonec mohl ze současné situace v budoucnu profitovat a rozšířit portfolio, jaký je váš názor na tuto akcii ?

    • Mamut Mamut napsal:

     Koukal jsem na WELL a porovnával ho s WPC. WELL má asi větší potenciál růst, protože se propadl o dost. Trochu se mi nelíbí, že dividendu zvyšují jen velmi opatrně. Nicméně při současné ceně je div 7,6 %, což je slušné. Růst tržeb je zvyšující se. Uvidíme co s ním udělá koronavirová krize, ale na dlouhé držení je určitě s velmi slušnou návratností (FASTgraph ukazuje cca 34 % ročně) pokud se vrátí do konce roku 2021 ke svému normal P/AFFO.

     • VSbrok VSbrok napsal:

      WPC má zas daleko stabilnější ptf.
      Takže je pouze otázka co pro sebe chceš… vyšší potenciální budoucí růst nebo vyšší firemní bezpečnost. Vybral sis růst, neříkám že je to špatně. Obě firmy mají slušný vyhlídky a jen tak nezkracují.

      • Glueless Glueless napsal:

       VSbroku:
       S těma vyhlídkama u US REIT v oboru zdravotnictví bych byl opatrný.
       ad bezpečnost) Je celá řada, kterým zkrachovali nájemci (např i OHI) a pak mají problém s přepronájmem a výpadkem příjmů.

       ad růst) demografická vlna důchodců je veřejná informace a spousta developerů vystavěla až nadbytek domovů pro seniory, výsledek je cenová válka jako na ropě 🙂
       Bude trvat ještě pár let, než je demo-křivka dožene.

       Glueless

       • VSbrok VSbrok napsal:

        Někde jsem měl graf (kterej teď samozřejmě nemůžu najít 🙁 ) kde bylo porovnání obsazenosti vs. výstavba a odhadu kolik bude v následujících 10-30 let ubytování potřeba … a pozitivní to zrovna nebylo.
        Proti tomu je (ne)výstavba v Praze jen slabej čajíček.

        • Glueless Glueless napsal:

         Právě, to je ten zádrhel: počet důchodců bez diskuse roste, ale výstavba domovů pro d. roste ještě rychleji.
         Takže myšlenka, že rostoucí počet důchodců=vyšší tržby má trhlinu… Navíc léky nové generace a tech. pokrok umožňuje více důchodcům být déle samostatní (a zůstat doma).
         A také všude na tom s výstavbou nejsou tak špatně jak u nás … 😉

         • Pavel Pavel napsal:

          Nové léky a technol. pokrok sice umožňuje zůstat důchodcům déle doma, podstatné ale je, jestli se také neprodlužuje ta část jejich života, když už nejsou schopni být doma a samostatní. Někde o tom psali, že sice roste věk dožití, ale za cenu toho, že posledních pár let života ten život stojí za prd.

          • VSbrok VSbrok napsal:

           Výstavbu zarazili už minulý rok, co jsem četl, tak pro letošní rok se žádný velký boom ve výstavbě konat nebude a ani dokončených staveb nemá být tolik.

    • Glueless Glueless napsal:

     1) WELL je nemovitostní fond v USA zaměřený na zdravotvnictví. To je v USA na daleko slabších nohách než u nás. Spousta lidí je tam nepojištěných a většina podpojištěných, takže zkrachovat může (jako několik jiných). Cena může spadnout i o 90 %, viz SNH, SNR apod., běžně snižují dividendu i největší (HCP, dnes PEAK)

     2) problém WELL je, že má 65% portfolia v senior housing (domovy důchodců, asistované bydlení apod.) Z toho plyne velká koncentrace a viz 1 pokud nemáš pojistku, nemůžeš si dovolit zaplatit služby v USA. Navíc v USA je velký přetlak nabídky senior housing a málo bonitních (prachatých) důchodců.

     3) Mamut (níže) srovnal s WPC, což je nem.fond, který výrazně lépe diverz.
     Má z každého oboru něco, největší sektor office=20 %, z pohledu bezpečnosti divi je určitě lepší. Navíc má “domky” v USA+UK+EU.

     Glueless
     disclosure: long WPC

   • Davbiz Davbiz napsal:

    asi si počkáš ještě na nižší ceny :).. ještě před výsledky jsem prodal, utržil 50 EUR 🙂 a dnes si mohu říci, že to bylo správně, prodej při ceně 15,25 EUR, mezitím ještě jeden vstup ale protože se trend nepotvrdil, tak jsem vystoupil s malou ztrátou, no při dnešní ceně 13,1 jsem to trefil, uvidíme jak dále, Well jsem také již prodal realizoval také menší ztrátu..nejak se nám ty trhy zasekly, přeci jenom ten růst byl až moc velký, opadá radost z toho, že koronavirus odchází, ale začíná se hlásit ekonomická realita, zatím pozvolna, ale obávám se, že to bude větší něž se čeká, mám zainvestována z cca 40 %, všem ať se daří

 4. Davbiz Davbiz napsal:

  pánové díky moc za Vaše reakce a informace k WELL, hezký den David

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..