Dividendový Král: Altria Group

VSbrok

Investor z donucení...

Mohlo by se vám líbit...

9 Responses

 1. Amon napsal:

  Tentokrát strašlivý článek, zřejmě opsaný z předchozích let. Vůbec nereflektuje zásadní věci, které se staly v letošním roce ve vztahu k PM a JTI, jaký je stav portfolia nízkorizikových produktů atd. Hrozné…

 2. Amon napsal:

  Zmíním aspoň některé klíčové faktory, které by měly být v přehledovém článku o Altrii zmíněny:
  1. Hrozba vstupu PMI na americký trh s produkty značky IQOS po vypršení smlouvy v dubnu 2024, u níž se už neplánuje obnovení. Byla totiž uzavřena dohoda, která dává možnost PMI tento produkt prodávat prostřednictvím akvizice SM.
  2. Altria má velmi slabé portfolio produktů se sníženým obsahem škodlivých látek. Po neúspěchu a odpisu JUUL chystá své vlastní produkty pro americký trh. Nicméně podle posledních vyjádřeních FDA k e-cigaretám a trendům jejich používání mezi mladými lidmi lze čekat, že americký regulátor bude posuzovat a schvalovat nové produkty daleko přísněji, než tomu bylo doposud. Altria Group již nyní výrazně zaostává za konkurencí a je pravděpodobné, že bude na trh s výrobky se sníženým rizikem vstupovat obtížněji a bude mít problémy dohánět v tomto segmentu BTI, popř. PM. Např. její nikotinové sáčky ON! mají v USA i po dlouhodobé marketingové podpoře jen mizivý podíl na trhu.
  3. Altria zatím úspěšně těží z prodeje klasických cigaret, u nichž se jí daří přes cenovou sílu těžit výnosy i za poklesu objemů. To ale nepůjde do nekonečna, objemy totiž dále klesají a tento dlouhodobý trend nebude možné zvrátit. Její zákazníky tak zatím přebírají konkurenti (zejména BTI), ale časem se přidá i PMI, takže Altria s nedopracovaným portfoliem produktů se sníženým rizikem tahá za výrazně kratší konec provazu.
  4. Nedávno oznámené spojení s Japan Tobacco a vytvoření společného podniku nepředstavuje nějaký zásadní krok ke změně. Japan Tobacco není příliš úspěšná ani na japonském trhu, který výrazně válcuje IQOS. Jde do značné míry spojení dvou firem relativně neúspěšných v realizaci dlouhodobých strategií.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: