Podílový fond SDIV

Mohlo by se vám líbit...

20 Responses

 1. mnam84 napsal:

  Zaujalo mě, že ve fondu je i MONETA, a přitom všichni víme jak je dividenda MONETY diskutabilní.

 2. mnam84 napsal:

  Dividenda je vyšší než je roční zisk firmy

 3. VSbrok napsal:

  Moneta si pred léty určila celkovou částku, kterou na divi vyplatí, takže postupem času se tak divi snižuje, i když pro příští rok zas divi trošku navýšili… z 4,8 na 5,6 kč … no furt proti letošním 8kč je to dost pokles.

 4. honzas napsal:

  Nikde jsem neviděl informaci, že by dividenda měla být vyšší než zisk. Dividendový výplatní poměr je pro příští roky držen na 70% (projekce do roku 2023). Viz jejich business plán pro účely akvizice Air Bank+Home Credit:
  https://investors.moneta.cz/documents/1596084/3299527/Moneta+Inside+information_FINAL_CZE.pdf

  Je pravda, že si Moneta před cca 2 léty určila celkovou částku k rozdělení, ale předpokládám, že se to s tou zamýšlenou akvizicí trochu mění.

  Za rok 2018 se myslím počítá s divi 5,60 Kč, v roce 2019 je tam snížení na =>3.40 Kč Kč z důvodu té akvizice a pak zase navýšení od roku 2020 na 5,70 Kč s projekcí na rok 2023 k 6,20 Kč. Ale rozhodně nepřekračují 100% výplatní poměr. Mrkněte na stranu 6 výše uvedeného dokumentu.

  Tak těch 8 Kč to není :-), ale to byl dost nadstandard, který netrval dlouho.

 5. mnam84 napsal:

  Část byla ze zisku z daneho období a část ze zisku z minulého období.

 6. Pete13 napsal:

  SDIV je z pohledu složení svého portfolia téměř jako některé REIT ETF, jen ten dividendový výnos má nižší. Pokud to porovnám třeba s REM, tak vidíme, že akcie SDIV i REM se pohybují dlouhodobě podobně, jen REM má o cca 2-3% vyšší divi.

 7. Zdendys31 napsal:

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, přes kterého brokera lze tento fond koupit/kupovat? Dotazoval jsem se na něj u Lynx a u nich to v současné době není možné kvůli evropské legislativě.. stejně jako jiná americká ETF.. máte s tím už někdo zkušenost? Díky

 8. Majky napsal:

  “Investuje do 100 firem po celém světě s největším dividendovým výnosem” takze aj USA? mam pocit ze pre USA je DIV, ale kludne ma opravte ked sa mylim

 9. Majky napsal:

  Zdravim, Akurat pozeram, ze boli aj vypredaje na SDIV, cena v decembri spadla asi z 19.40 na 17.98. Ale dividendovy vynos klesol tiez na 7.91%. Cakal som ze ked cena klesne stupne Div. Vynos. Prosim Vas viete mi to vysvetlit? dakujem

 10. Davbiz napsal:

  SDIV je zajímavý bohužel se nedá koupit, přes Lynx určitě ne. Důvod je, že nesplňuje kritéria EU ohledně její regulace a proto ho brokeři nemohou občanům EU nabízet. Pokud máte brokera amerického není to problém. To, že by to šlo přes FIO je divné, ale neříkám že nemožné – ale pak porušují regulaci EU. Aby fond šel koupit musí mít certifikaci UCITS, pak ho mohou občané EU přes svoje evropské brokery koupit. Většina evropských to má, většina amerických bohužel ne. Třeba časem to půjde, až vydavatel ETF splní certifikaci.

 11. Davbiz napsal:

  Rád bych se zeptal autora, přes jakého brokera SDIV nakupuje, a jestli mu chodí ta dividenda, ta o které fond informuje na stránkách, nebo zda je ještě nějak zdaněná u brokera. Nejedná se mi o zdanění u nás, které se pak každý děláme sám těch 15 % podle českého danového práva. děkuji za info

 12. pedrocz napsal:

  Jakým způsobem probíhá inkaso ročního poplatku?

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: