Podílový fond SDIV

Ondřej

Ondřej

Už nějaký ten pátek se věnuji investování. Patřím mezi takzvané drobné investory a založením stránek investicnigramotnost.cz chci ukázat, že to může dělat opravdu každý

Mohlo by se vám líbit...

15 komentářů

 1. Mnam84 Mnam84 napsal:

  Zaujalo mě, že ve fondu je i MONETA, a přitom všichni víme jak je dividenda MONETY diskutabilní.

 2. Mnam84 Mnam84 napsal:

  Dividenda je vyšší než je roční zisk firmy

 3. VSbrok VSbrok napsal:

  Moneta si pred léty určila celkovou částku, kterou na divi vyplatí, takže postupem času se tak divi snižuje, i když pro příští rok zas divi trošku navýšili… z 4,8 na 5,6 kč … no furt proti letošním 8kč je to dost pokles.

 4. Honzas Honzas napsal:

  Nikde jsem neviděl informaci, že by dividenda měla být vyšší než zisk. Dividendový výplatní poměr je pro příští roky držen na 70% (projekce do roku 2023). Viz jejich business plán pro účely akvizice Air Bank+Home Credit:
  https://investors.moneta.cz/documents/1596084/3299527/Moneta+Inside+information_FINAL_CZE.pdf

  Je pravda, že si Moneta před cca 2 léty určila celkovou částku k rozdělení, ale předpokládám, že se to s tou zamýšlenou akvizicí trochu mění.

  Za rok 2018 se myslím počítá s divi 5,60 Kč, v roce 2019 je tam snížení na =>3.40 Kč Kč z důvodu té akvizice a pak zase navýšení od roku 2020 na 5,70 Kč s projekcí na rok 2023 k 6,20 Kč. Ale rozhodně nepřekračují 100% výplatní poměr. Mrkněte na stranu 6 výše uvedeného dokumentu.

  Tak těch 8 Kč to není :-), ale to byl dost nadstandard, který netrval dlouho.

 5. Mnam84 Mnam84 napsal:

  Část byla ze zisku z daneho období a část ze zisku z minulého období.

 6. Pete13 Pete13 napsal:

  SDIV je z pohledu složení svého portfolia téměř jako některé REIT ETF, jen ten dividendový výnos má nižší. Pokud to porovnám třeba s REM, tak vidíme, že akcie SDIV i REM se pohybují dlouhodobě podobně, jen REM má o cca 2-3% vyšší divi.

 7. Zdendys31 Zdendys31 napsal:

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, přes kterého brokera lze tento fond koupit/kupovat? Dotazoval jsem se na něj u Lynx a u nich to v současné době není možné kvůli evropské legislativě.. stejně jako jiná americká ETF.. máte s tím už někdo zkušenost? Díky

 8. Majky Majky napsal:

  “Investuje do 100 firem po celém světě s největším dividendovým výnosem” takze aj USA? mam pocit ze pre USA je DIV, ale kludne ma opravte ked sa mylim

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.