Investor a daně 1: přiznání, druhy daní, cizí měny

Mohlo by se vám líbit...

9 Responses

 1. VSbrok napsal:

  Super! Děkuji, už se těším na další. Především na tu “optimalizaci”, ta mě bude obvzláště zajímat, právě díky přeskupování ptf na začátku roku 2017…

 2. minarjo napsal:

  Z nějakého důvodu byla publikovaná stará (nefinální) verze tohoto mého článku, před tím než jsem ho rozdělil na dva (druhý má vyjít v sobotu) a doplnil :(. S Ondřejem to snad nějak dáme do pořádku…
  EDIT: tak už aktualizováno, nyní už je článek správný (původní byl konceptem slučujícím tento a druhý, který vyjde v sobotu)

 3. Pahyll napsal:

  Vše opraveno a pojede to jak by tedy mělo. Díky moc Minarjo za zpracování této problematiky.

 4. Cipisek napsal:

  Zdravim.Chapu dobre,ze pokud me portfoliio vcetne dividend je mensi nez 100 000kc nemusim nic danit ?

  • Pahyll napsal:

   Nene. Pokud příjmy ( ne zisky) z prodeje za daný rok nepřesáhnou 100 000 Kč nemusí se danit. Stejně tak pokud přesáhnou 100 000Kč, ale dodrží se takzvaný časový test 3 roky nemusí se danit. Naopak přijaté dividendy ze zahraničí se musí do daňového přiznání uvést vždy a zda je třeba dodaňovat pak záleží na smlouvách o zamezení dvojího zdanění. Tím, ale předbíhám články od minarjo on to vše dosti podrobně zpracoval a určitě stojí za to si to pak přečíst od něj přeci jen jeho považujeme za odborníka na daňovou problematiku co se investorů týče.

  • minarjo napsal:

   Aktuální velikost portfolia není ani pro jeden z těch 2 typů daně podstatná. I investor (spíše trader) s portfoliem (a celkovou hotovostí k investování) jen třeba 20 tisíc Kč může za rok nakoupit a zase prodat cenné papíry tolikrát, že suma prodejů bude třeba půl milionu Kč, pak daně z prodejů řešit bude. Daně z dividend řeší pak každý investor, který obdržel daný rok dividendu od nějaké zahraniční firmy. O dani z prodejů mi vyjde třetí díl této série cca v půli listopadu, daň z dividend je v přípravě a bude asi během prosince.

 1. 28.10.2017

  […] Tato minisérie článků o daních na sebe postupně navazuje, ve čtení doporučuji postupovat od prvního dílu. […]

 2. 10.11.2017

  […] Tato minisérie článků o daních na sebe postupně navazuje, ve čtení doporučuji postupovat od prvního dílu. […]

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: